2023. február 7., kedd

 

MONDÓKA

 

Egy: megérett a meggy…

Mit csodálkozol?

Megérett és jól van!

Meg szeptember - mutatóban -

itt a szobában benn,

és a másik oldalon,

ablak mögött se más.

 

Kettő: csipkebokorvessző….

Semmi virág, csak rózsatő

virágot nem nevelő ága,

sőt, talán szamártövisből

készített koszorú. 

Bája? Fejen mutatós!

Hasonlíthatok a nagy dizájner

egyetlen fiához!

De csak kicsit.

 

Három: várom a párom….

Lenne csöpp eszem,

elgondolkoznék a szeptemberen,

és levonnám a következtetést:

Minek?

Jön, ha jön! Ha nem?

Marad, ahol van!

De a mondóka  marad:

Három, várom a párom!

BGJ.2007.09.06.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése