DEVECSER FELÉ
Autóban ültem reggel ötkor,
át a városon, aztán a pálya,
a koraősz félálmos képembe
vágta a tejködöt,
és guvadt szemem, mind a kettő,
hogy az előttem kínlódó
lámpáit lássa.
El is vétettem
a cél felé, vagy két kijáratot.
Idáig ennyi, mondanám,
megadta október az alapot!
Ilyen napot kapok ma!
De jött fény, és minden
rosszkedvet elmosott!
Valami trükköt dobott be.
Az út: feladat.
Szemem sokszorozta, mint Árgusét:
egy a forgalomra,
egy félig becsukva,
egy rendőrt lesett,
egy meg színeket keresett,
mert volt belőlük szépszámmal,
zöld-sárga-vörösben.
Az ötödik, rádió sávjait kezelte,
hatodik, a cigarettát
- rossz szokás –
mennyinek vagyok rabja még!
A hetedik, mozgásom elemezte,
legyen pontos váltás,
előzés, és tartsunk féktávot
rendesen!
Maradék kilencvenhárom szemem,
mind behunyva,
mind téged látott kedvesem.
Így utaztam
és sikerrel célba értem.
BGJ 2007.10.04.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése