TUDOM, HOGY ÉL
Mondd, hol a folyó,
amin hidat kell vernem,
hol a zárótűz,
amin át kell mennem,
hol az örvény, amiből kimentem,
és melyik kályha mellett
melegítsem,
miközben szárad ruhája?
Mondd, mikor lesz vége,
mindig bajba kerül!
Van még esély,
hogy nem menekül tovább,
sem maga, sem mások elől?
Töröm fejem
sokféle megoldásokon,
üzennék minden
ösvényről, mit megtaláltam,
helyette hatszor bejártam,
merre menjen,
mikor, mire figyeljen,
és kéretlenül
egyengetném az útját.
Sem apja, sem szeretője
nem vagyok.
Megsértődött a nyáron.
Hajnalok ködében lábom
rosszul rakta ki
tangó egyszerű lépéseit.
Többet kellett volna
kívánnom,
hogy elfogadjon.
Talán.
BGJ.2007.10.22.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése