MAGYARORSZÁG
Édes hazám, nézd,
hova jutottál,
bérkoldusa belőled kinőtt
uraknak, festett üvegcserep,
térképen kirakottan,
repedt az is
és megcsonkítottan,
már szivárványra
nem bontja a fényt.
Édes hazám,
tégelye annyi jó akaratnak,
hogy hagytad, hagyhattad,
gének ilymérvű torzulását,
vedlettek rózsaszín ámokfutását,
és korcs gerincek, mondd,
piedesztálra hogyan kerültek?
Édes hazám,
miért bünteted
a még megmaradottat,
a ki nem vándorolt,
földhözragadottat miért sújtod
meg nem érdemelt penitenciával,
és vajon ér e valamit
még az egész,
ha megváltás már nincs
sehol a végén, csak a föld?
Jó volt tebenned megszületni,
Szerettem volna benned pihenni,
ha vége az útnak.
Elhagytál, megtagadtál,
zsoldos hazátlanok kezébe adtál,
és férjhez mentél, anyám,
a politikához.
Mondd! Nem volt más kiút?
BGJ.2007.08.23
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése