MELLEK
Két kis halom,
két, testen nevelt emlék
nekem-volt, régi kék hegyekről
és minden álmom netovábbja,
ott cikázik ring,
csábít akarva-akaratlan
és mint vadászt
éjjeli nesz az erdőn,
aludni nem hagy a tudat
hogy itt van előttem.
Egyik sem volt, s nem is lesz
markomban ajándék,
és a test mögöttük,
nem lesz sosem takaróm.
Alabástromcsúcs,
alma, fehéraranyból öntött
mítoszformáló két óriási gyöngy
apró barna heggyel díszítve,
a bőr selymével ékesítve
bújik, vagy villan elő,
amint gazdája, Éva
Zsuzsanna, Szulamit
vagy az örök Heléna
szép leánya tesz-vesz köröttem,
tudva is, nem is
hogy szemem rajta kap szemet,
parazsam tőle az ihletet,
és puszta léte ad röpke percre
vissza vagy három évtizedet.
Megigéz, leköt, lenyűgöz.
Elmondjam talán? Minek? Dőreség!
Elriasztanám!
Így, ha hallgatok
bátrabban mozog,
és sütkérezik az elhallgatott
benntrekedt vallomások
hevében.
Táncolj leány,
táncolj, mert tavasz van
és tiéd, a mind, az összes!
-csataloo-
BGJ.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése