KETTEN
Csak besunnyog szobámba
észrevétlenül,
óvatos lépttel
hátam mögé kerül,
majd semmi súllyal leül,
bámulja, mit írok,
és kilesi a folytatást,
mielőtt papírra kerülne.
Másik egóm ő.
Gondolnád: meghasonlás,
tudat torz hasadása,
pedig csak játék,
mit játszani hagyok,
sőt játszom is.
Kiosztott szerep,
bevállalt skizofrénia.
Ő is én vagyok,
kettéosztott magam,
egyik múltban élőn,
múlttól gazdagan,
s egy anyagban létezőn,
itt fotelben,
kínlódva jelenben,
és félve jövőt.
Így, hát elvagyunk
mi ketten, az ő is én,
meg az én is én,
bízva és remegve,
egymást eggyé ölelve,
öregedőn.
BGJ.2007.09.08.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése